Az épített zuhanytálcák manapság rendkívül népszerűek, ami nem is csoda, ugyanis nemcsak remekül néznek ki, hanem személyre szabhatók és praktikusak is. A kivitelezéssel nincs gond, ha szakemberre bízzuk, ám sok kihívással szembesülhetünk, ha magunk próbáljuk megépíteni a fürdő ezen részét.
Szerencsére nem lehetetlen feladat megépíteni egy modern zuhanyzót házilag, főleg, ha gyakorlottak vagyunk a csempézés technikáját illetően, de egy-két extra dologra így is oda kell majd figyelni. Ebben a bejegyzésben a leggyakrabban elkövetett hibákra szeretnénk felhívni a figyelmet, illetve kitérünk a Zákány Szerszámházban is beszerezhető csempevágókra és egyéb eszközökre, melyekre szükséged lesz a munkához!
A tervezés lényegesebb, mint gonolnád
Mielőtt bármit is csinálsz a fürdőben, tervezd meg alaposan a folyamatot, ugyanis ez az alapja a minőségi végeredménynek.
Át kell gondold részletesen a vízzáró rétegek kérdését, ki kell mérned a padló megfelelő lejtését, továbbá a polcok, párkányok kérdését is ajánlatos átgondolnod. Szánj időt ezekre, akár kétszer is futtass át a fejedben mindent, hiszen a fáradságos munkával elkészített zuhanykabint nem fogod tudni használni, ha például nem folyik le a víz.
Tudod, milyen extrákat szeretnél az új zuhanykabinba?
A tervezés során nemcsak a funkcionális részleteket kell átgondolnod, hanem azokat a kis plusz dolgokat is, amelyekre a személyes komfortodhoz szükség lehet.
Például remekül mutat, ha van egy kis párkány vagy beépített polc a tusfürdőnek és samponnak, továbbá a peremek kérdését is okos ötlet megnézni. Utóbbi leginkább idős emberek számára lehet fontos: ha fontos az akadálymentesítés, akkor perem/küszöb nélküli megoldásokban gondolkozz, illetve érdemes nagyobbra tervezni a zuhanyzót, hogy szükség esetén beférjen egy szék.
Szerezd be a szükséges kellékeket!
A munka előkészítésében nem csupán a tényleges szerszámok fontosak: sokat segíthet a részletek kigondolásában, ha megvásárolod a zuhany ajtaját, illetve a lerakni kívánt csempét. Ezek mérete már segít kalkulálni, bár az is igaz, hogy a csempelapokat remekül tudod méretezni egy csempevágóval.
Az előbbiekben említetteken kívül szükséged lesz még a vízelfolyást biztosító kiegészítőkre, csapokra, csemperagasztóra, fugára, fugakeresztre, glettvasra, illetve egy csiszolópapír is jól jöhet a munka folyamán.
Mire ügyelj a beszerzéskor?
Ha profi végeredményt akarsz, akkor a használt alapanyagoknak is minőséginek kell lenni. Figyelj oda a megbízható anyagok kiválasztására, illetve ügyelj arra is, hogy ellenőrizhető forrásból szerezd be a szükséges szerszámokat.
Utóbbi kissé bagatell tanácsnak hangozhat, de hidd el, sok múlhat rajta: ha valamelyik eszközzel gondod adódna, csakis akkor tudod érvényesíteni a jótállást, illetve kérdezni is akkor fogsz tudni, ha elismert áruházból szerezted be a kellékeket.
Ha ezekre odafigyelsz, valamint nem hanyagolod el a tervezési lépéseket, akkor garantáltan el tudod majd készíteni az álomfürdőszobád ezen részletét.
(Szponzorált tartalom)