keresés menü

Ezért figyeljen a medence vizének tisztán tartására

A medencék, jakuzzik az ingatlanok ékkövei lehetnek, a család és a baráti kör társasági életének központjaként a mindennapi luxus elérhetőségét biztosítva.

Ám az nem elég, hogy van egy masszázsmedencéje, a hosszú távú, gondtalan használat érdekében a mindig megfelelő vízminőségről is folyamatosan gondoskodni kell.

Ha pedig elkötelezte magát a masszázsmedence építés mellett, semmiképpen sem szabad megfeledkeznie a medence vizének későbbi tisztításáról, amiben a Kerex Zugló Uszodatechnikai Kft. által forgalmazott klóros vagy klórmentes vízkezelő szerek lesznek nagy segítségére. 

Miért fontos a vízkezelő szerek alkalmazása?

A vegyszerek, tisztítószerek használata kulcsfontosságú a víz tisztaságának szempontjából, és az egészséges fürdőzés megőrzéséhez, kiváltképpen a nyári hónapokban, amikor gyakoribb a medence használata. A vízkezelő szerek alkalmazásával megelőzhető a vízminőség romlása, a vízkőlerakódás és az algásodás, így elkerülhetők ezek következményei, például a medence berendezéseinek idő előtti meghibásodása.

Miért kell a víz pH-értékét szabályozni és ellenőrizni?

A medencevíz megfelelő pH-értékének fenntartása az egyik legfontosabb szempont. A pH a víz savasságát vagy lúgosságát jelenti, az értéke közvetlen hatással van a vegyszerek hatékonyságára és a medencevíz tisztaságára is. A pH-értéket többnyire 7,2 és 7,6 közötti tartományba lövik be, a víz semleges pH-ja a 7-es érték.

Ha a pH-érték túl alacsony, attól a víz savas lesz, ami korróziót okozhat a medence és a berendezések fém részein, illetve irritálhatja a bőrt és a szemet. Ha pedig túl magas, akkor túlzottan lúgossá válik a víz, amitől homályos lesz, valamint csökken a klóralapú tisztítószerek hatékonysága.

A megfelelő szinthez pH-teszterek, mérők és szabályozó szerek: pH-emelők és pH-csökkentők lesznek segítségre. A víz pH-értékét hetente legalább egyszer érdemes ellenőrizni, mert sok tényező hat rá: az időjárás, a medencehasználat gyakorisága, de az alkalmazott vegyszerek is.

Algásodás elleni védekezés

Melegebb időben fontos az algásodás elleni védekezés, ilyenkor könnyen elszaporodhatnak az algák. Ez nemcsak esztétikailag zavaró, de a víz minőségét is rontja, ami nyálkásodáshoz vezet. A megtelepedő baktériumok pedig megfertőzhetik a komplett rendszert, ami a medencevíz cseréjének szükségességét vonja maga után.

Klórral vagy klór nélkül?

Mivel a klór fertőtlenítő hatású, a klórozás elengedhetetlen a vízben előforduló baktériumok és más káros mikroorganizmusok elpusztításához. A klórozás lehetséges folyékony, tabletta és granulátum formában. Az optimális klórszint 1-3 ppm, és legalább hetente-kéthetente érdemes ellenőrizni a használat gyakoriságától függően. 

Sokan érzékenyek a klórra, ezért olyan klórmentes vízkezelő szerekkel is megoldható a víz tisztítása, amik aktív oxigént vagy brómot tartalmaznak.

Amennyiben azt szeretné, hogy mindig ki tudja használni a medencéje adta örömöket, tökéletes vízminőség álljon a rendelkezésére, gondoskodjon róla az igényeinek megfelelő vízkezelő szerekkel.

(Szponzorált tartalom)

Tűz tartalom 🔥