keresés menü

Akár néhány pályázat is elegendő lehet a sikeres elhelyezkedéshez

Az állásváltás vagy keresés során az egyik legnagyobb bizonytalansági faktor az, hogy nehéz előzetesen megtippelni, mennyi időt vesz majd igénybe a teljes folyamat. A megfelelő módszerekkel ez az időintervallum lerövidíthető, valamint egy szakember is nagy segítséget jelenthet.

Először az alapokat teremtsük meg

A CV Shark szolgáltatásai megadják azt, amire szükségünk van az álláskeresés során. Átlagosan két hetet vesz igénybe az, hogy egy megnyerő, hatékony önéletrajzot össze tudjunk állítani, valamint egy motivációs, avagy kísérőlevél megírása sem árt.

Ha megvannak a szükséges “fegyverek”, csak utána érdemes csatába indulni. Az eszköztár része az is, hogy egy profi szakemberrel konzultálunk, akár részt veszünk egy álláspályázat tréningen, ahol mindenre felkészítenek minket, amivel találkozhatunk az álláskeresés során napjainkban.

Önmagában már az is egy fontos lépés, hogy elfogadjuk az önéletrajz szerepét és célját a folyamatban. Nem egy színes-szagos, mutatós prezentációt kell összeállítani, hanem letisztultan kell kommunikálnia azt, hogy milyen tudással, tapasztalattal rendelkezünk. Az egyetlen célja az, hogy bejuttasson minket az interjúra. Se több, se kevesebb.

Ezzel kiemelkedő hatékonyságot lehet elérni, a megfelelő önéletrajz használatával idővel azt tapasztalhatjuk, hogy egyre több jelentkezésből lesz valódi interjú. A 10-15%-os visszahívási arány számít átlagosnak, de egy valóban kiemelkedő CV-vel a 85% sem számít lehetetlennek.

Persze ehhez nem elég önmagában egy önéletrajz. Szükség van még a szakember instrukciói alapján összeállított kísérőlevélre, a LinkedIn-profil, -jelenlét és -aktivitás sem maradhat ki. Továbbá az egész álláskereséshez stratégiai megközelítésre van szükség.

Milyen nehézségekkel találkozhatunk?

Már az is nagy kihívásnak számít, hogy meghozzuk a döntést a váltásról. A menjek-maradjak kérdés eldöntéséhez érdemes feltenni saját magunknak néhány kérdést. Például a mostani pozíció mennyire támogatja céljaink elérését? Adottak a lehetőségek a fejlődéshez? Elégedettek, kiegyensúlyozottak vagyunk szakmailag? Kellően megbecsülnek anyagi és más szempontból is? Egy, három vagy öt év múlva hol látjuk magunkat?

Ha ezekre megfelelő, számunkra pozitív választ tudunk adni, akkor nem biztos, hogy a váltás a jó választás. Minden más esetben ideje felkészülni az álláskeresés folyamatára.

Hogyan hasonlítsunk össze két ajánlatot?

Ez is gyakori dilemma a keresgélés során. A leghatékonyabb az őszinte kommunikáció. Transzparensen kommunikáljuk le a bizonytalanságokat, ellenérzéseket. Puhatolózás helyett jobb a konkrétumokról beszélni. Ezzel saját magunknak is rengeteg időt és energiát spórolhatunk meg, valamint a felesleges stresszt is teljes mértékben elkerülhetjük.

Az új állás megtalálása nem egyszerű feladat, de a megfelelő tudással, eszközökkel lerövidíthetjük a folyamatot.

(Szponzorált tartalom)

Tűz tartalom 🔥