keresés menü

A párkapcsolat 5 fázisának ismerete segíthet a nehézségek leküzdésében

Az életünkben egy rendkívül fontos pillért képez a párkapcsolatunk. Mindannyian vágyunk arra, hogy megtaláljuk a tökéletes partnert, akivel leélhetjük az életünket, és erre természetünkből fakadóan szükségünk is van.

Az ideális társ felkutatásában sokat segíthet egy cronos társkeresőhöz hasonló online felület. Erre már rengeteg verzió létezik: elérhető már például a diplomások társkeresője, keresztény társkereső, de akár 50 pluszos vagy elvált személyeknek való verzió is akad. Ne feledjük viszont, hogyha találunk egy ígéretes személyt, még nem dőlhetünk hátra! 

Egy párkapcsolat több szakaszon is átmegy a teljes megszilárdulás előtt, ami rengeteg hullámvölggyel járhat. Szerencsére egy kis tudatossággal segíthetünk magunkon: ha ismerjük a szakaszokat, könnyebb megbirkózni a nehézségekkel.

A rózsaszín köd

A kapcsolat legelején minden csodálatosnak tűnik – nem meglepő, hogy ekkor a párok többsége már az oltár előtt látja magukat, de lehet, hogy már kertes házról és gyerekekről fantáziálunk.

Ebben az időszakban normális, hogy a párunk minden szava, tette és gesztusa az újdonság erejével hat, nagy erővel figyelünk rá, és persze úgy érezzük, hogy együtt minden akadályt le tudunk majd küzdeni.

Az alapok lefektetése már nehezebb feladat

A kapcsolatok első fázisa ösztönösen jön, viszont a következő lépcsőfok már egy picivel nehezebb. Itt már párként gondolunk magunkra, és már rengeteg dolgot tudunk a másikról.

Bár még itt is jellemző, hogy a társunk pozitív tulajdonságait helyezzük előtérbe, itt már előfordulhatnak negatív tapasztalatok. Ez a jele annak, hogy közelítünk a realitás felé, ami olykor konfliktusokkal járhat. Ha sikerül ezeket megoldani és elfogadni a másik valós énjét, akkor nincs mitől tartani.

Az önmegvalósítás ismét előtérbe kerül

A kapcsolat harmadik fázisában már kellően stabil a viszony ahhoz, hogy egy kicsit ismét magunkra tudjunk fókuszálni. Ekkorra már úgymond beépítettük az énképünkbe azt is, amit a párunk gondol rólunk, hiszen az előző szakaszban tükörként elénk tárta az esetleges gyengeségeinket is.

Ez a szakasz akkor lehet veszélyes, hogyha a kezdeti fázisban nem a reális énünket mutattuk a partnerünk felé. Ez rengeteg vitát szülhet, sőt, sok esetben szakításhoz is vezet. Ugyanez a helyzet akkor is, ha mi gondoltuk másmilyennek a szerelmünket, mint amilyen a valóságban.

Van mód rá, hogy elérjük a stabilitást

Amennyiben az előző lépcsőfokon problémákba ütköztünk, akkor sajnos át kell mennünk a negyedik fázison is, ami egyfajta válságot jelent. Szerencsére akkor is van kiút, ha esetleg félreismertük a párunkat: ha kellő elfogadással fordulunk a másik felé, akkor menthető a kapcsolat. Ezt felfoghatjuk egy újbóli ismerkedésként is.

Ha ezeken túl vagyunk, akkor már tényleg megnyugodhatunk, ugyanis a folyamat legvégső elemét természetesen a tartós, stabil kapcsolat jelenti. Itt már nem kérdés a partnerünk iránti bizonyosság, és biztosak lehetünk abban, hogy ő is úgy szeret minket, ahogy vagyunk.

(Szponzorált tartalom)

Tűz tartalom 🔥