Az amerikai fotós elsősorban országának ipari létesítményeit fotózza, illetve az indusztriális múlt fennmaradt, elhagyott behemótjait – ami nem csoda, tekintve, hogy eredetileg építész a szakmája.
Legújabb szériájában viszont a legélénkebb szegmenst ünnepli: az amerikai textilipar átlagos szemek által soha fel nem fedezett zugaiba mélyed el, amikben tombolnak a tiritarka árnyalatok. A képek valósággal mesélnek, ahogyan a vibrálóan színes fonalak átjárják ezeket a rendkívül aprólékosan összerakott, precíziós szerkezeteket – amik hamarosan talán szintén az enyészeté lesznek.
Payne 2010-ben fogott hozzá a projekthez, ami esetenként felfoghatatlan türelmet kívánt: volt, hogy egy-egy felvétel hónapokba került, hiszen ő maga nem állíthatta le a folyamatot, de a tökéletes színt és pillanatot (és az adott gép egyes részeinek legjobb összehangoltságát) ki kellett várnia.
“Egy csomó gyár elég jól túlélt azzal, hogy modernizálta a gépeit, mások meg azzal, hogy az eredeti, vintázs masinákat megőrizve niche piacokra kezdtek gyártani, amik pont ezt kívánták tőlük.”
– mondta Payne, hozzátéve, hogy képei az amerikai ipart ünneplik, és nem pedig halotti beszédet zengenek.
(via)