Mi egészen abban voltunk, hogy már rég nem téma, hogy a Sziget Fesztiválköztársaság közönsége nagyrészt külföldiekből áll. Viszont akárhol álltunk sorba, mindenhol a kedves döbbenettel találkoztunk, amikor sorra kerültünk:
“Jé, ti magyarok vagytok?”
A fizetőkártya váltásánál, büféknél, kocsmáknál, biztonsági őröknél, dohányboltban, mindenhol. De tényleg mindenhol, egy kivétellel: a legendás Csónakházban, ahol igen, idén is nagyon olcsó a sör: egy korsó Ászok 400 forint. De a többi, amúgy a Sziget tiszteletére megemelt árú termék is bőven a belvárosi árfekvés alatt mozog.
Igen, igen, igen. Tudom, hogy azért kattintott, aki kattintott, hogy megtudja, 250 hamburgervásárlóból hány volt magyar. Mondom: szóval az úgy volt, hogy a Zing Burgernél is megkaptuk a kedves döbbenetet, és miután az eladósrác behúzta a strigulát a felismerés után, akkor elmesélte, hogy az addigi 250 vendégükből mindössze
Nyolc volt magyar! :OOOOOOOOO
Tehát az emberek 3,2 százaléka! Durva, mi? Amúgy nem tudom, mennyibe került a burger, nem én vettem, és meg se kérdeztem, de a Napfényesben nekem 1400-ból kijött a vacsi, amivel én oké voltam jólakottságilag és úgy árérték-arányban is.
Annyit azért még szögezzünk le, ez nagyon nem azt jelenti, hogy a szitizenek 97 százaléka külföldi, a magyarok között nyilván sokkal többen vannak, akik nem bent élnek a Szigeten, hanem hazajárnak, és mondjuk a vacsorát már bent, de az ebédet még otthon költik el. Azokról nem is szólva, akik poénból nem leplezik le a magyarságuk, miután angolul szólnak hozzájuk.
További érdekességek a Sziget 0. napjáról
Rihanna nagyon sokat késett, mindössze kábé egy órát játszott, és én még Szigeten ennyi elégedetlen embert nem szpottoltam, mint az ő koncertje utolsó fél órájában és utána. Csomó lassú szám volt, a slágereinek pedig olyan négyötödét ignorálta, és tényleg olyan csakrajongóknak-ízű karcsú mashup volt az egész. Én a jó öreg setlist.fm-nek és a YouTube-nak köszönhetően tudtam, mire számítsak. Így legalább annak örülhettem, hogy volt a Work meg a FourFiveSeconds, amiket nem játszott minden korábbi turnéállomáson.
Nem jutottunk be Travis Scottra. Oké, kábé tíz percig forszíroztuk, de olyan tömeg zsúfolódott össze az A38-as színpad bejáratánál, hogy még kikeveredni belőle is izzasztó volt. (Szia Ádi, nem tudom mi volt a hézag, de mi öt perccel a show előtt bejutottunk simán, és nem maradtál le sok mindenről, viszont lehetett vicceseket dabolni! – Szerkesztő András)
Nem jutottunk be Afrojackre. Ezt mondjuk annyira se bánom, mint Travis Scottot. Viszont az, hogy a szekus azzal bíztatott minket, hogy akár két órát is várhatunk, mire sorrakerülünk a beengedésnél, szóval ez már kicsit durva volt. De ha tele, hát tele. Irány tovább!
Végül egy vallási sátras, teázós kitérő után az olasz Mind Againsten értünk révbe, ahol konkrétan röhögtem, hogy hány féle-fajta módon kerülik ki a közhelyes, snassz dropokat, és térnek rá a csapatós részekre mindenféle vargabetűkön át. Nem rosszból mondom, okos kis szett volt, éltük. Ide is teszek tőlük egy bojlerrúmozást, ha valaki nem tudná miről maradt le – ha véletlenül nem volt ott.