keresés menü

Állítólag ez egy olyan design vásár lesz, ahol a jövő híres tervezőinek ma még elérhető alkotásait lehet megvenni

Aki még nem hallott róla, az halljon róla: a Design Hét Budapest 2017 keretein belül október 14-én rendezik meg a MOME Fairt. Az itt kiállító tervezők többsége aktív hallgató, aki tanulmányai mellett már önálló márkával jelentkezik. És nem csak megismerhetjük, de meg is vásárolhatjuk “az új design-generáció” alkotásait.

A vásár szereplőinek különlegessége, hogy friss és formabontó ötletekkel kísérleteznek a divat, kerámia, ékszer- és formatervezés területén, kortárs szemlélettel, ami egyesíti az erős szakmai hátteret, a precizitást, és a magas technológiát a manufakturális gyártás gondosságával. Funkcionális termékeik egyedi anyaghasználatukkal és nagyszerűségükkel épülnek be a mindennapi életünkbe.

Többek között róluk van szó:

Dimény Luca 2016-ban diplomázott üvegtervezés szakon, jelenleg kerámiatervezést tanul. Munkáiban az üveg és szilikát anyagok társítását és együttes használatát vizsgálja. A Berci pugs kisplasztikáit személyes kötődés ihlette, nővérének kutyáját mintázta meg üvegből és betonból.

Berecz Vanda minden részletében különleges táskáit a cseh kubista porcelánok formavilága inspirálták. Látványban és szerkezetben egyaránt a geometriai szabályszerűségek által diktált egyszerűségre és ésszerűségre törekszenek.

Lakásunk egyedi, ötletes dekorálása, otthonosabbá tétele korántsem egyszerű feladat. A Makrafun termékeknél a makramézás technikáját önti modern formába Fazekas Fanny, és készít színes virágtartókat, amelyek már nagymamáinknál is helyet kaptak, s ma újra reneszánszukat élik.

Grábits Ágota számára a gépi kötés technikájának megújítása jelenti a legfőbb inspirációt az innovációk felfedezésének irányába. A Cekker névre hallgató, formabontó, kötött táska kollekcióját megtaláljátok a MOME FAIR-en is.

Rikov márkára jellemző az ökotudatosság, emellett az új technológiák használata mellett a hagyományörző kézművesség is megjelenik készítésükkor, ezért a kivitelezésnek köszönhetően minden termék egyedi és megismételhetetlen. A fenntarthatóság, slow fashion szemlélet és koncepció kiemelt szerepet kap Rikov Richárd tervezési folyamata során, ami garantálja az eco print technikával készített termékek eredetiségét.

Rácz Rebeka kerámiáiban hétköznapi használati tárgyak kapnak különleges, újszerű és szeretnivalóan játékos formát. Alkotásainak alakulásában, ahogy a véletlennek, úgy aktuális alkotói hangulatának is meghatározó szerepe van. Ez az alkotói attitűd és kézi megmunkálás teszi tárgyait megismételhetetlenné és különlegessé.

Vincze Bori táskái megalkotásakor általában a letisztult, mégis különleges, organikus formavilágra törekszik. Bori olyan tárgyakat hoz létre, melyek egyrészt funkcionális darabok, másrészt örömöt okoznak viselőiknek.

A Curves kollekciót egy 1940-es évekbeli táska inspirálta. A tárgy rétegeltségét és jellegzetes vonalvezetését gondolta tovább a darabok megalkotásánál. Az anyagválasztásával még hangsúlyosabbá varázsolta a különböző rétegeket, így a fényes szőr és a matt hatású marhabőr kombinációjával fokozta a hatást. A kollekció folyamatosan újabb modellekkel, kiegészítőkkel bővül. A MOME FAIR-re pedig sok újdonsággal érkezik.

A vásár ideje alatt az érdeklődők újrahasznosított PVC-fóliából és hulladék bőrből készíthetik el egyedi Müskinn kiegészítőjüket a tervezők segítségével a Müskinn workshopon. Továbbá egész nap Kisszántó felel a zenéért a kísérleti zajtól a teátrális idm dallamokon át a szigorú, tompább acid-os lemezekig.

Facebook-esemény itt!

Urbanplayer

Tűz tartalom 🔥