keresés menü

Ma már alapvető elvárás az angol nyelvismeret!

Míg jó néhány évtizeddel ezelőtt valódi csodabogárnak számított az, aki az anyanyelvén kívül bármilyen más nyelven képes volt megszólalni, addig ma már teljesen alapvető, hogy legalább egy idegen nyelvet mindenki beszél. Méghozzá magas szinten.

Mert persze konyhanyelven sokkal egyszerűbb a helyzet, és sokkal többen pötyögnek néhány fontos szót – persze nyelvtani szabályok és kerek egész mondatok nélkül. Csakhogy az internet berobbanásával a határok leomlottak, és a globalizációnak köszönhetően igazi világnyelvvé nőtte ki magát az angol nyelv. Ez egyben azt is jelenti, hogy munkavállalóként nem úszhatjuk meg azt, hogy megfelelő szinten magunkévá tegyük ezt a dallamos és pörgős nyelvet.

Nem elég az általános nyelv!

Míg sok esetben elegendő, ha csak az általános angol van a birtokunkban, akad számos olyan szakma, amelyhez az Oxford Corner Könyvesbolt szakmai nyelvkönyvei nélkülözhetetlenek lesznek. Vagyis még pontosabban a könyvekben rejlő tudásanyag.

Ma, amikor minden egyes pozícióért kiélezett küzdelem folyik, nem meglepő, ha kell valami plusz, valami extra, ami a többi jelentkezővel szemben versenyelőnyhöz juttat minket.

Ez lehet többek között a nyelvtudás is. Ha felsőfokú angol nyelvtudás birtokában vagyunk, akkor azzal fejelhetjük meg ezt az amúgy sem csekély teljesítményt, ha még a szakmai részt is hozzátanuljuk. Ez általában pusztán szókincset jelent, ám akkor sem olyan egyszerű megtanulni egy másik szakmát idegen nyelven.

Ugyanakkor elkerülhetetlen ez a kihívás sok esetben, hiszen a multinacionális vállalatok dolgozói országhatárokon átívelően dolgoznak össze – a közös nyelv pedig szinte kivétel nélkül az angol!

Milyen szakmai nyelveket tanulnak az emberek leggyakrabban?

Összeszedtük egy csokorba a leggyakrabban tanult szakmai nyelveket, mutatjuk is, hogy ki mivel készül arra, hogy a karrierlétrán magasabbra kapaszkodhasson.

  • Az IT nyelve amúgy is internacionálisan az angol, így alapvetően is sok szó ragad ránk még akkor is, ha nem célirányosan azt tanuljuk.
  • A gazdasági szektorban nagy szükség van az angol nyelvtudásra, és a pontos tudás aranyat ér.
  • Az orvosok előtt is megnyíltak a határok, sőt, a magánkórházakban jellemző az egészségturizmus is, vagyis jó, ha egy orvos profin beszéli a szaknyelvet angolul is.
  • A logisztika szintén rendkívül felkapott lett – itt ismét a határok leomlása a perdöntő tényező.

Persze a lista szinte a végtelenségig folytatható, nincs olyan szakma, ahol ne jönne kapóra az angol nyelvtudás.

Life-long learning

Ezt az angol kifejezést érdemes mindig szem előtt tartani, mert ha ezt figyelmen kívül hagyjuk, akkor hátrányba kerülhetünk a munkaerőpiacon is. Éppen ezért folyamatosan tanácsos képezni magunkat – akár az Oxford Corner Könyvesbolt szakmai angol könyveivel!

(Szponzorált tartalom)