Amikor egy bizonyos ingatlan adásvételre, öröklésre vagy bérbeadásra kerül, a közművek átírása megkerülhetetlen feladatként jelentkezik.
Mind a közüzemi szolgáltatók, mind a fogyasztók számára elengedhetetlenül fontos, hogy a tulajdonosi, igénybevevői viszonyokról szóló adatok mindig naprakészek legyenek, hiszen így a havi számla is mindig a megfelelő címzett nevére érkezik. Emiatt fölöslegesen senkit sem terhel felelősség, és a szolgáltatóknak sem kell az ellenértékért aggódniuk, hiszen azt van kin számonkérni.
Cikkünkben bemutatjuk azokat a jellemző helyzeteket amikor közmű, jelesül az MVM áram átírás válik indokolttá, melyre az OnlineKozmu felülete kínálja a legkézenfekvőbb és leghatékonyabb megoldást.
Ha ingatlant vesz vagy elad
Egy ingatlan értékesítését követően az áramszolgáltatás és a többi közmű átírása törvényi kötelessége elsősorban a vevőnek, de a folyamatot a régi szerződő is elindíthatja, hiszen neki is érdeke, hogy az ingatlannal kapcsolatos kötelezettségeitől hivatalosan is megszabaduljon, hiszen a szolgáltató a követeléseivel minden esetben a bejelentett fogyasztót keresi meg.
A folyamat során az eladó köteles elszámolni a szolgáltatóval, zárásként kiegyenlíteni a végszámlát, hiszen a vevő csak ezután köthet szolgáltatási szerződést az ingatlanra.
Áramszolgáltatás átírása bérbeadás esetén
A bérbeadás speciális esetnek minősül, hiszen itt a szolgáltatási szerződés módosítása nem kötelező, viszont erősen ajánlott. Hiszen mint fentebb már említettük, a közüzemi számlákért mindig az a személy felel, akinek a nevére szól a szolgáltatás, így ha a bérlő fizeti a rezsit, akkor a érdemes őt megtenni felhasználónak a szolgáltatónál.
Az óra marad ebben az esetben a tulajdonos nevén, viszont ezzel a lépéssel megelőzheti, hogy neki kelljen viselni a következményeket az esetleges nemfizetés esetén. Az átírás – mint minden esetben – elvégezhető személyesen vagy online, utóbbi esetben viszont rengeteg papírmunkától, fölösleges sorban állástól és bosszúságtól kímélheti meg önmagát.
Mi a teeendő öröklés esetén?
Az öröklés több szempontból is egyedi esetnek minősül. Először is a szokásos 15, illetve víz esetén 30 nap helyett 180 nap áll rendelkezésre, illetve azért is, mert a díjak megfizetéséért a halál beáltának pillanatától az örökös felel, még akkor is, ha a szolgáltatási szerződés még nem az ő nevére szól, már csak ezért sem érdemes tartozást felhalmozni.
Az átíráshoz a jogalapot a hagyatéki végzés biztosítja, ez alapján lehet megkezdeni az ügyintézést. Az ügy természetéből eredő érzékenységének köszönhetően ebben az esetben hatványozottan érdemes az ügyintézés online módját választani, hiszen így gyorsan túl lehet esni a fájdalmas emlékeket felelevenítő procedúrán.
Az MVM áram átírása sok helyzetben elkerülhetetlen, viszont az OnlineKozmu felületén könnyedén túl lehet esni rajta, és így nem csak a fölösleges bosszúságot kerüli el, hanem a határidő túllépéssel járó bírságfizetés veszélyétől is megmenekülhet.
(Szponzorált tartalom)